…תראו איך דברים מתגלגלים בעולם

24.1.2021

יקי בן זוגי היה מטפל נפשי, אבא מדהים ועוד המון המון דברים

לשנינו יחד, אחת המטרות החשובות ביותר הייתה יצירת מרחב מאפשר בבית לילדים שלנו, כדי שיוכלו ללמוד ולהתפתח בתחומי העניין שהם טובים בהם ומעניינים אותם

זו גם הייתה אחת מהמטרות שעמדו לנגד עיני כשהקמתי את "החוגים לילדים סקרנים" לפני 8 חדשים.

אז תשמעו סיפור:

לפני שלושה שבועות נסעתי עם הבן שלי הקטן שלי, בן ה-7 רון למחנה הורה ילד של שומרי הגן במדבר. חודש וחצי אחרי שהתאלמנתי. רון הוא ילד חכם, עירני שנהנה מאד מהשתתפות בפעילויות במחנה. המחנה היה למעשה זמן איכות אינטימי מלא בעשייה משובחת שכוללת מלאכות קדומות, חיי מחנה ושבט, הכרת הסביבה, השראה וסיפורים. וגם הרבה מפגשים של נחת ומנוחה.

עבורי, חווית המחנה-למרות הקשיים שהיו לי בימים אלו- מצד אחד, צורך עז לשמור על קשר עם 2 הגדולים שלי שנשארו בבית ואצל חברים, ומצד שני, התמודדות עם רון בקטעים הקשים שהיו לו- היתה חויה מסעירה- לראות אותו מפתח קשרים ורוצה להכיר ולדבר עם ילדים שהוא לא מכיר, חלקם בני 9, 10.

היה מרגש לראות איך הוא מתחבר, לראות איך העצמאות שלו, שקיימת גם בבית מקבלת המון עוצמה במדבר.

חזרנו הביתה לשגרה, רון לבית ספר ולחברים בקיבוץ, ואני ל"סגר השני" שהחלטתי לבנות לו תכנית מיוחדת של חוגים במסגרת ה"חוגים לילדים סקרנים".

יומיים לפני התחלת "חוגי הסגר", סוף סוף מצאתי מדריך שחמט מדהים בן 18! בשם יותם ובהתרגשות רבה קבעתי יום ושעה והתחלתי לפרסם את החוג בדרכים ה"רגילות"- רב מסר, פייסבוק ווצאפ וכו'..

פתאום נזכרתי בכל החברים של רון מהטיול וחשבתי שאולי הם ירצו להצטרף. הזמנתי את כולם בווצאפ להצטרף בדגש על חוג השחמט שנפתח, שהיה נראה לי שבהחלט יעניין אותם.

ביום שישי שעבר היה המפגש הראשון של החוג, לא הייתי בבית וכשחזרתי רון סיפר לי שנכנס לחוג , נהנה מיותם ומהחוג, למד כמה דברים ופיתח עצמאות לפתוח לוח שחמט עם חבריו בני ה-7. והכי חשוב- היה מאושר שאור שהיה איתו במחנה הפתיע והיה גם בחוג שחמט.

השבוע אור הזמין גם אחותו מעין, בת ה-6 להצטרף לחוג שחמט.

2 דברים מדהימים קרו יום אחרי:

-מעין אחות של אור והבן של עמית, פנתה אליי דרך אבא שלה אחרי שהייתה במפגש אחד של חוג השחמט לילדים בני 6+, ובו למדו לשחק שח און ליין עם תוכנה שנקראת chesskid, והם כבר אשכרה "נפגשו" ושחקו יחד.

-אבא של מעין- עמית- שם לב שבקבוצת הווצאפ של ההורים בחוג שחמט נוצר ואקום – כי חלק מההורים לא הצליחו לעזור לילדים שלהם(שהם קטנים מאד בסה"כ) להוריד את התכנה- והוא החליט לכתוב הוראות מסודרת לכניסה אליה, וגם להיכנס באופן מיוחד לפני השיעור המסודר של השחמט ולהציע להורים האחרים את עזרתו בהתנדבות.

כך נוצרת קהילה- מרגש מאוד:

"החוגים לילדים סקרנים" הם לא רק "חוגים" – הם: "משפחה" "קהילה" "ערכים"

כשעושים דברים שאוהבים, יחד עם אנשים שאוהבים ומעריכים, התשוקה והיצירתיות לעשיה ולתכנון פרויקטים חדשים באה בלי הרבה מאמץ.

הלקוחות שלי הם מבחינתי לא לקוחות אלא הורים שהם באותו מצב בדיוק כמוני- כאמא, ויש להם פחות או יותר אותם צרכים ורצונות-

כשזה מתקיים- אז קורים דברים מופלאים- התרגשות !!!!!

בתמונה למעלה-הצצה להתכתבות הווצאפ שלי עם עמית, אבא של עמית ואור מהשחמט

 

Posted in בלוג on ינואר, 2021


צור קשר


×
דילוג לתוכן