מי אנחנו

מי אנחנו?

נעים מאוד שמי נעה סינגר, יזמת חינוכית ומייסדת "החוגים לילדים סקרנים" ואמא ל – 3 בנים סקרנים ומחוננים.

אני מתמחה בהובלת יזמות וחדשנות חינוכית וליווי תהליכים ובעלת ניסיון של למעלה מ- 15 שנים בהובלת הכשרות לאנשי חינוך ומנהלים בתחום הקיימות, היזמות והחדשנות החינוכית בעשרות בתי ספר ורשויות מקומיות ברחבי הארץ.

כמו כל דבר חדש, גם חוגים לילדים סקרנים, נולד מתוך צורך אמיתי ללמידה אחרת ומותאמת למאה ה-21. 

מציאות החיים כיום מצביעה על יזמות ומיומנויות נוספות כאחד הביטויים המרכזיים של התקופה הפוסט-קורוניסטית. כהורים ואנשי חינוך מוטלת עלינו המשימה לצייד את הילדים והנוער בכלים משמעותיים שיכינו אותם לחיים ושיאפשרו לנו לתמוך בהם.

 

הרי אנחנו חיים בעידן דיגיטלי, מהיר ומתקדם שחושב ויוצר אחרת – אז למה לא "לחנוך את הנער ע"פ דרכו" ולאפשר לילדים של היום להרחיב אופקים, לפתח את הדמיון והיצירה ולצאת מהקופסא בנוחיות שלהם – דרך מסך המחשב.  

את הבחינה המעשית שלי בדקתי על ילדיי, כשראיתי שהם מרותקים למסך (מסיבות טובות) ומעשירים את עולמם בתכנים, ידע ויצירה הבנתי שזה הרגע לפתוח את החוגים לילדים סקרנים ולאפשר לכולם לחוות למידה משמעותית אחרת.

בשלב הראשון, התחלנו במחקר מעמיק על תחומי העניין של הילדים והתאמתם למאה ה21.

בשלב השני, יצאנו לתקופת הרצה ראשונית של החוגים, תחילה – נרשמו כ20 משתתפים מרחבי הארץ והעולם בגילאי  5-13 שנחשפו לעשרות "טעימות" של קורסים בתחומי עניין שונים.       לשמחתנו הרבה, השמועה על החוגים החדשים ברשת, פרשה כנפיים ומהר מאוד נפתחו 10 קורסים בני 4 מפגשים.

והיום – החוגים שלנו הם מקום חם לאלפי ילדים שצורכים ידע ברשת.

החוגים לילדים סקרנים עונה על צורך מאוד גדול של הילדים הן מבחינת תוכן וידע שמעניין אותם באמת והן מבחינת חברה ותאמינו או לא הכל קורה דרך המסך.

בחוגים לילדים סקרנים הילדים שלכם יוכלו למצוא מגוון עצום של עולמות תוכן –  קרימינולוגיה, בישול ואפיה, אמנות והשראה,  תיאטרון פלייבק ואימפרוביזציה, בובנאות מקצועית,  מוסיקה און ליין,  אנימציה בסטופמושן, תלת מימד בתוכנית tinkercad, החלל, מגלי ארצות ועוד ידינו נטויה.

החוגים ממשיכים במהלך כל שנת הלימודים (כולל חופשות וסגרים).

בנוסף אנו מקיימים שיתופי פעולה עם ארגונים שונים במגזר הציבורי, החברתי והמוסדי כדי להנחיל את הגישה הייחודית והלמידה החווייתית שלנו לכולם. ועובדים עם אנשי חינוך, פעילים בקהילה, תלמידים והורים.

התוכנית שלנו מסייעת להם להרחיב את נקודת המבט, לרכוש כלים ולהיות מעורבים בתהליכי השינוי בחינוך באמצעות הטמעת מיומנויות המאה ה-21.

זכרו – ההשפעה על עתיד ילדנו עוברת דרך שילוב של חשיבה וכלים לחדשנות ויזמות חינוכית.  נשמח להצעיד גם את הילדים שלכם להצלחה מירבית במאה ה- 21.

הגישה החינוכית שלנו

אנחנו בחוגים לילדים סקרנים מאמינים בגישת "הטוב שבאדם",

בבסיס הגישה עומדת התפיסה כי על מנת להסתדר בעולם, ילד צריך קודם כל לדעת להסתדר עם עצמו ולמצוא את המקום שלו. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים – מאפשרים לילד להכיר את עצמו בעזרת תהליך משותף ודיאלוג עם הילדים, לצד חשיפה והיכרות עם נושאים חדשים, תוך ראייה של הילד – חלומותיו ושאיפותיו והכל בליווי צמוד של מורה מקצועי שמאמין בו ודוחף אותו להגשמה והתפתחות אישית. 

בחוגים לילדים סקרנים הילדים שלכם יזכו

  • להרחיב אופקים ולפגוש ילדים מהארץ ומהעולם עם תחומי עניין משותפים.
  • לשכלל ולפתח את ארגז המיומנויות הטכניות והחברתיות שלהם.
  • להיפגש עם מרצים מומחים ומובילים ממגוון תחומים.
  • לחוות חוויה חיוביות של למידה והצלחה.
  • לקבל זריקת מוטיבציה ורצון להתפתחות אישית.
  • וליהנות מלמידה משמעותית שתישאר איתם לאורך הרבה מאוד זמן.

המודל החינוכי שלנו, מאפשר לילדים שלכם לרכוש שפע של מיומנויות המאה ה-21, מבלי לצאת מפתח הבית. תוך מתן כלים פרקטיים ויישומיים, לצד הקניית מוטיבציה לעצמם ולסביבה.

מדובר בלמידה משמעותית הכוללת גם חלק תיאורטי עיוני וגם חלק פרקטי מעשי בו הילדים בעצמם מתרגלים את כל מה שלמדו בדרך יצירתית ומותאמת לחוג.

אנחנו מעניקים מעטפת 360° לקידום הדור הבא של החינוך בישראל, לצד בנייה של קהילה חזקה המורכבת מאנשי חינוך, פעילים בקהילה, תלמידים והורים.

החזון שלנו

עולם החינוך עובר תהליך מואץ של שינוי במרחב, בתוכן ובבעלי העניין – הלומד, המלמד וההורה.

בית הספר היום מבוסס על תפיסות שנבנו במאה ב- 18, במסגרת המהפכה התעשייתית ועל-מנת להכין את הילדים למציאות העולם במאה הזו. הלוח, הגיר, הלמידה הפרונטאלית, אינם מותאמים ל"ילדי האפליקציות והטאצ'" בעידן הנוכחי ובטח שלא לילדי העתיד.

אנו מאמינים כי השלב הבא בעולם החינוכי הוא חיבור בין יזמות-קיימות-קהילה, באמצעות שילוב ולימוד כלים חדשניים ויצירת סביבות סינרגטיות ומאפשרות.

לפיכך, בראש ובראשונה החזון שלנו הוא להפוך את הלמידה לחווייתית, נגישה ומותאמת לילדים במאה ה21 – גם בתוכן וגם בצורת ההגשה.

בראייה קדימה, מטרת העל שלנו, היא להקים בית ספר קהילתי בארץ ובעולם אשר יאפשר חיבור הדוק בין הילדים, ההורים, המשפחות והקהילה שמסביב.

אנחנו מאמינים שיצירה והידוק של קשרים רגשיים ומקצועיים בין שותפים אלו (ולא רק התוכן), חיוניים ביותר במאה ה-21. מתוך הבנה שרק קהילה אמיתית ומחוברת יכולה להוביל לשינוי חברתי, תפיסתי ואמיתי מהשורש.

הגישה שלנו מאפשרת לכל אנשי ה"קהילה" שהתגייסו לתהליך, לרכוש מיומנויות שיסייעו להם להיות מעורבים בתהליכי השינוי בחינוך באמצעות הטמעת מיומנויות המאה ה-21.

מודל העבודה שלנו יוצר חיבור מפרה ומעצים בין שלושה מישורים:

מה? שפת היזמות והחדשנות

איך? שילוב של שיטות חדשניות בחינוך

מי? סינרגיה בין לומד-מלמד-הורה

התוצאה: מוכנות למאה ה- 21

×
דילוג לתוכן